Sloboda golom SmajiA�a pobijedila Borac

14.04.2018 19:17
news_2017_Novembar_2017_fena_sloboda_borac06_759763779

U okviru 5. kola bh. noogmetne Lige za opstanak, na TuA?nju je domaA�a Sloboda golom Edisa SmajiA�a pobijedila banjaluA?ki Borac rezultatom 1:0.DomaA�i igraA?i bili su neA?to nadmoA�nija ekipa u prvom poluvremenu, a prvu A?ansu, veA� u 5. minuti, imao je Borac. Sa oko 20 metara snaA?no je A?utirao Vladan DaniloviA�, ali je pravom paradom loptu ispod grede izbacio golman Azir MuminoviA�.

Sloboda je uzvratila u 14. minuti udarcem Darka TodoroviA�a, ovoga puta lopta je zamalo otiA?la preko grede.A�A�Tri minute kasnije Edis SmajiA� je imao dobru priliku za gol, no lopta se a�zizgubilaa�? u pravoj a�zA?umi nogua�?.A�A�U trenucima kada se oA?ekivao kraj poluvremena, korner je izveo Semir MusiA�, kome je ovo bio debi u dresu Slobode. Pred golom Borca najbolje se snaA?ao SmajiA� postigavA?i iznimno vrijedan gol za svoju ekipu – 1:0.

U nastavku utakmice BanjaluA?ani su pokuA?avali doA�i do izjednaA?enja, joA? jednom je DaniloviA� opasno zaprijetio, ali nedovoljno za izjednaA?enje rezultata.A�I domaA�i su imali nekoliko povoljnih prilika da poveA�aju vodstvo, ali nisu postigli drugi gol. Za njih je i jedan bio doboljan za zlata vrijednu pobjedu. Tim viA?e, A?to su nastupili bez TerziA�a, OsmanagiA�a i BekiA�a.

U 85. minuti drugi A?uti karton dobio je Nemanja JaniA?iA�, pa je Borac ostatak utakmice igrao s igraA?em manje.A�Drugi susret petog kola Lige za opstanak izmeA�u A?elika i Mladosti poA?eo je u 18 sati, dok u nedjelju igraju GoA?k – Vitez (16.30).