RukometaA?ice Jedinstva AtlasRelaxa u derbiju bolje od Krivaje

11.03.2018 08:27
timthumb (1)

U derbiju 14. kola prvenstva BiH za rukometaA?ice u Tuzli je veA?eras ekipa Jedinstva AtlasRelaxa ubjedljivo pobijedila Krivaju iz ZavidoviA�a rezultatom 41:31 (21:13). Susret je praktiA?no odluA?en nakon prvog poluvremena u kojem su domaA�e igraA?ice u svemu nadvisile goA?A�e.

Martina A�umelj na golu domaA�eg tima upisala je 10 odbrana, a ukupno 18 na utakmici, i bila je jedna od najboljih igraA?ica susreta.Ipak, epitet najbolje pripao je Admiri ZvekiA� koja je postigla 15 golova, od kojih 10 u prvom poluvremenu, te joj je na kraju uruA?en poklon kao igraA?ici derbija.

Sredinom drugog poluvremena Tuzlanke su imale 12 golova prednosti, a nakon toga domaA�i trener Elmir GrabA?anoviA� u igru je uveo mlaA�u postavu, te su goA?A�e donekle ublaA?ile poraz.Poklon za najbolju igraA?icu poraA?enog tima pripao je Sari BaA?iA� koja je postigla 9 golova, dok je Jasmina SelmanoviA� upisala 5 pogodaka.

U domaA�em sastavu, osim ZvekiA�, istakle su se joA? Matea A�umelj sa 7, Neira MidA?iA� sa 6, te Damljna BoA?njak sa 4 gola. Ovo je, inaA?e, treA�a uzastopna sluA?bena pobjeda Jedinstva AtlasRelaxa, a ukupno deveta u ovoj godini, bez ijednog poraza.