KoA?arkaA?i OKK Slobode sjajnom odbranom pobijedili Bosnu Royal

11.03.2018 08:24
timthumb

U susretu 22. kola prvenstva BiH za koA?arkaA?e, u Tuzli je ekipa Slobode pobijedila Bosnu Royal rezultatom 75:66 (27:13, 18:19, 16:17, 14:17). Susret nije imao rezultatski znaA?aj, ali je zbog rivaliteta dva kluba uzbuA�enja bilo na pretek.DomaA�i su odliA?no otvorili prvu A?etvrtinu koju su, prvenstveno zahvaljujuA�i dobroj odbrani, rijeA?ili u svoju korist s 27:13, a dvije minute prije toga vodili su 22:4.

Naredne dvije A?etvrtine protekle su u izjednaA?enoj igri, a gosti su u 29. minuti uspjeli smanjiti prednost Tuzlaka na svega 7 poena a�� 52:47 pogotkom A�turanoviA�a sa linije slobodnih bacanja.Pred kraj ove A?etvrtine bilo je varnica na parketu koje je izazvao Edin ReA?idoviA� namjernim faulom nad NedA?adom MuratoviA�em, bilo je naguravanja, ali su se strasti brzo smirile.

U posljednjem dijelu igraA?i Ivana VeliA�a odigrali su ponovo dobro, poveli su u 32. minuti pogotkom Enesa LatifagiA�a sa 66:49 i viA?e nije bilo dileme o pobjedniku. Gosti su u nastavku susreta samo uspjeli ublaA?iti poraz.U ekipi OKK Slobode najefikasniji su bili Almir HasandiA� sa 19, te Marko Rikalo sa 15 i Enes LatifagiA� 13 poena. U ekipi Bosne Royal Maksim A�turanoviA� je ubacio 23, aA� DraA?ko KneA?eviA� 19 poena.