Pobjede Arsenala, Atletico Madrida, Lyona i Salzburga

09.03.2018 08:15
timthumb

Arsenal,A�Atletico Madrid, Lyon i Salzburg su upisali pobjede u prvim meA?evimaA�osmine finala Evropske lige, javlja Anadolu Agency (AA).

U terminu od 19.00 sati igrale su se A?etiri utakmice, ukljuA?ujuA�i i duel Milana i Arsenala koji je privukao veliku paA?nju ljubitelja nogometa.

Milan je kao domaA�in u veoma zanimljivom meA?u poraA?en od ekipe Arsenala rezultatom 0:2.

Golove za goste su postigliA�Henrikh Mkhitaryan u 15. iA�Aaron Ramsey u A?etvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Bh. reprezentativac Sead KolaA?inac je u dresu Arsenala igrao do 62. minute,A�kada ga je zamijenioA�Ainsley Maitland-Niles.

Atletico Madrid je na “Wanda Metropolitanu” u Madridu savladaoA�Lokomotiv Moskvu rezultatom 3:0.A�Strijelci su biliA�Saul Niguez u 22.,A�Diego Costa u 47., iA�Koke u 90. minuti meA?a.

CSKA Moskva je na “VEB Areni” u Moskvi doA?ivjela poraz odA�Olympique Lyona rezultatom 0:1, a jedini pogodak na meA?u je postigaoA�Marcelo u 68. minuti.

Borussia Dortmund je na svome “Signal-Iduna-Parku” u Dortmundu neoA?ekivano poraA?ena od Salzburga rezultatom 1:2. Golove za goste je postigaoA�Valon Berisha u 49., i 56. minuti, dok je strijelac zaA�Dortmund bioA�Andre Schurrle u 62. minuti meA?a.

Susreti Lazio – Dynamo Kiev, Marseille – Athletic Bilbao, RB Leipzig – Zenit i Sporting – Viktoria Plzen na rasporedu su od 21:05 sati.