Remi Juventusa i Tottenhama, ubjedljiva pobjeda Manchester Cityja

14.02.2018 08:04
timthumb

NogometaA?i JuventusaA� su u Torinu remizirali 2:2 s ekipom Tottenhama u okviru prve utakmice osmine finala Lige prvaka.DomaA�i tim je utakmicu bolje zapoA?eo te je veA� u drugoj minuti poveo golom Gonzala Higuaina. Miralem PjaniA� je sjajno asistirao Argentincu, koji iz voleja pogaA�a gol gostiju. Sedam minuta poslije ‘stara dama’ je udvostruA?ila prednost. Strijelac je ponovo bio Higuain, ovaj put iz penala.

Nakon furioznog starta Juventusa, ekipa se povlaA?i a engleski klub preuzima inicijativu te Italijane kaA?njava u 35. minuti kada Harry Kane koristi greA?ku odbrane ‘crno-bijelih’ te matira Gianluigija Buffona.U finiA?u prvog dijela susreta Juventus je mogao poveA�ati prednost, ali Higuain pogaA�a preA?ku iz drugog penala.U drugom dijelu Tottenham je bio dominantniji tim, a do poravnanja je doA?ao u 72. minuti kada Eriksen efektno pogaA�a iz slobodnog udarca.Do kraja meA?a Juventus je pokuA?avao da postigne gol ali bez uspjeha. RevanA? meA? ova dva kluba igra se 7. marta u Londonu.

Ubjedljiva pobjeda Manchester Cityja u Baselu

NogometaA?i Manchester Cityja pobijedili su veA?eras u gostima ekipu Basela sa 4:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Engleski tim opravdao je ulogu favorita te jednom nogom zakoraA?io meA�u osam najboljih ekipa Evrope.Od poA?etka meA?a na St. Jacob Parku izabranici trenera Pepa Guardiole nametnuli su svoj stil igre, a pitanje pobjednika rijeA?ili su za desetak minuta. U 14. minuti Ilkay Gundogan je dobro reagirao u A?esnaestercu domaA�e ekipe nakon kornera De Bruynea i udarcem glavom postigao pogodak za vodstvo Cityja.

A?etiri minute kasnije bilo je 2:0. Sterling je proA?ao s lijeve strane i ubacio u A?esnaesterac, lopta je doA?la do Bernarda Silve koji sa desetak metara preciznim udarcem A?utira u suprotni ugao i udvostruA?uje prednost gostiju. NadmoA� ekipe iz Manchestera krunisana je treA�im pogotkom u 23. minuti, a strijelac je bio Sergio Aguero.

I nakon treA�eg gola City je nastavio sa napadima, a do A?etvrtog gola doA?ao je u 53. minuti preko Gundogana koji postiA?e svoj drugi pogodak u ovom meA?u. Gosti su do kraja mogli postiA�i joA? jedan pogodak, ali je golman Basela Vaclik u 75. minuti uspio odbraniti udarac Gundogana i sprijeA?iti njemaA?kog reprezentativca da doA�e do “hat-tricka”.DomaA�i su takoA�er imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli da postignu poA?asni pogodak. Uzvratni susret osmine finala bit A�e odigran 7. marta u Manchesteru.

(TIP/Fena/Foto: Reuters)