BaA?iA� pobijedio Copila u Sofiji i osvojio prvu ATP titulu: ‘Ova sedmica je bila najbolja u mojoj karijeri’

12.02.2018 07:47
110218_Basic

BosanskohercegovaA?ki teniser Mirza BaA?iA� pobjednik je ATP turnira u Sofiji, vrijednog pola miliona eura.BaA?iA�, koji je nastup u Sofiji izborio kroz kvalifikacije, u finalu je veA?eras pobijedio Rumuna Mariusa Copila sa 7:6, 6:7, 6:4 i doA?ao do prve ATP titule u karijeri. Pobjedom u Sofiji BaA?iA�u je osim 89.000 eura osvojioA�i 250 bodova, koji mu donose rekordan plasman na narednoj ATP listi, na kojoj bi trebalo da napreduje na 77. mjesto.

zoloft buy online, purchase zithromax

BaA?iA�: Najbolja sedmica u karijeri

BosanskohercegovaA?ki teniser Mirza BaA?iA� nije krio oduA?evljenje nakonA�pobjede u finaluA�turnira u Sofiji i osvajanja prve ATP titule u karijeri.BaA?iA� je nakon meA?a istaknuo da mu je ovo bila najbolja sedmica u karijeri.-A�Ovo mi je bilo prvo finale iA�uspio sam.A�Imao sam i malo sreA�e protiv Mariusa. Ova sedmica je bila najbolja u mojoj karijeri, proA?ao sam u Top-100. Sofija A�e sigurno biti moje posebno mjesto jer sam tu osvojio prvi turnir u karijeri. UA?ivao sam ove sedmice i nadam se da A�emo se vidjeti i naredne sezone – kazao je BaA?iA� nakon finalnog meA?a u kojem je pobijedio Rumuna Mariusa Copila sa 7:6, 6:7, 6:4.

Copil je A?estitao BaA?iA�u na pobjedi i titulu.- Mirza i ja poznajemo se od djetinjstva. Igrao je veoma kvalitetno i vjerujem da A�e se sjeA�ati ovoga do kraja A?ivota – rekao je Copil.BaA?iA� je u Sofiji osvojio 250 bodova i na narednoj ATP listi ostvarit A�e rekordan plasman oko 77. pozicije.