Sloboda u ‘generalki’ poraA?ena od Zvijezde iz GradaA?ca

10.02.2018 08:45
fena_sloboda_zvijezda

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva BiH, nogometaA?i tuzlanske Slobode poraA?eni su danas na pomoA�nom terenu stadiona TuA?anj od prvoligaA?a Zvijezde iz GradaA?ca rezultatom 1:2 (0:0).Susret je poA?eo minutom A?utnje za preminulog, nekadaA?njeg ekonoma Slobode Radeta TeA?iA�a, koji je tu duA?nost u Slobodi obavljao oko 50 godina.U prvom poluvremenu igra je bila veoma dinamiA?na, ali su obje ekipe imale samo po jednu dobru priliku za gol.

U nastavku su Tuzlaci poveli u 57. minuti pogotkom novajlije MiloA?a MijiA�a, na asistenciju Amera BekiA�a.Gosti su izjednaA?ili golom rezerviste Edina KesiA�a u 69. minuti, a pobjedu je ekipi trenera Nermina A�abiA�a donio Muharem A?iviA� u 86. minuti iz 11-erca.

Oba trenera uvodili su u igru veliki broj igraA?a, a ostaje dojam da Sloboda nije izlijeA?ila staru boljku a�� efikasnost.Trener Slobode PetroviA� u drugom poluvremenu uvodio je u igru Tonija TipuriA�a, koji treba potpisati ugovor, dok je na probi i Tanzanijac Thomas Olimwengu, koji je igrao u drugom poluvremenu, ali se ne zna hoA�e li ostati na TuA?nju.

10. 02. 2018. - 09:48

Pravdati se da je igrao drugi tim Slobode i da poraz nije toliko važan je nesuvislo. Pa drugi tim Slobode je trebao na domaćem terenu utrpati 3 gola ekipi koja je rang niže.
    Pitanje svih pitanja, da li su kupljeni igrači škart ili ako vrijede, žele li da zarade svoje plate.