Video/Foto: A�vicarci pali u “paklenom grotlu” Mejdana, BiH u baraA?u

13.01.2018 21:54

Rukometni reprezentativci Bosne i Hercegovine ostvarili su treA�u pobjedu u kvalifikacionoj grupi 6 – s kojom su izborili baraA? za Svjetsko prvenstvo.U “paklenom grotlu” tuzlanskog Mejdana pala je reprezentacija A�vajcarske, rezultatomA�21:15.A� Dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, a viA?e od 5.000 Bosanaca i Hercegovaca glasnim navijanjem i bodrenjem vodilo je domaA�u selekciju do pobjede koja je osigurala razigravanje za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Danskoj i NjemaA?koj.

Iako su gosti poveli nakon tri minute igre, tim Bilala A�umana jako je brzo preuzeo kontrolu nad meA?om.Sa 3:2, rukometni Zmajevi su do polovine prvog dijela osigrali sigurno, ponajviA?e zahvaljujuA�i golmanu BuriA�u, koji je u prvih 30 minuta upisao A?ak devet odbrana.

Reprezentacija BiH odliA?no je igrala i u defanzivnoj fazi, kao i u napadaA?koj, te se na odmor otiA?lo pri rezultatu 11:6.A�Najefikasniji u reprezentaciji BiH nakon 30 minuta bio je OvA?ina sa A?etiri gola.Reprezentativci BiH su u nastavku drugog vremena imali A?est golova razlike, a kod rezultata 13:7 za BiH, djelovalo je kao da je samo potrebno lagano zavrA?itzi meA?.

Gosti potom ulaze u seriju, te se do 45 minute bliA?e na 13:10.A�Na 13 minuta do kraja, BiH je imala 15:12, ali su do posljednje dionice, od 10 minuta A�vicarci stigli na 16:14 – te je susret dobio karakteristike onog “za infarkt”.

Na pet minuta do kraja, PaniA� je sa dva vezana gola doveo BiH do prednosti od tri gola, bilo je 18:15 – a sjajni golman BuriA� je malo prije toga upisao 18. intervenciju. Na minut pred kraj bilo je 19:15, A?to je bilo dovoljno velika prednost za trijumf rukometnih Zmajeva.A�KonaA?an rezultat glasio je 21:15 A?ime je BiH obezbijedila baraA? za SP.A�NajzasluA?niji za pobjedu reprezentacije BiH bio je golman BuriA�, koji je upisao 20 odbrana.A�Susreti baraA?a igraju se u junu.

BiH je do baraA?a doA?la preko grupe u kojoj su se nalazile A�vicarska i Estonija. Rukometni Zmajevi su ostvarili tri pobjede i jedan poraz.Protiv Estonije su igraA?i Bilala A�umana ostvarili poloviA?an uspjeh, pobjeda i poraz – dok su ekipu A�vicarske savladali i na gostujuA�em i na domaA�em terenu.