Podrška obilježavanju 60. godišnjice Srednje muzičke škole u Tuzli

02.03.2017 13:41
unnamed (3)
 

Obilježavanje jubileja, 60. godišnjice rada Srednje Muzičke škole u Tuzli, koja odnedavno nosi ime uvaženog profesora Čestimira Dušeka, bila je tema današnjeg sastanka premijera TK Bege Gutića i ministra obrazovanja, nauke, kulture i sporta Zlatana Muratovića sa direktoricom Škole Zrinkom Andrejaš.

„Za ovogodišnje obilježavanje godišnjice rada Škola je osmislila bogat muzičko scenski program. Osim koncerata naših učenika, po prvi puta nakon 1982. Godine, ove godine planiramo upriličiti i našim građanima podariti koncert profesora Srednje muzičke škole „Čestimir Dušek“ u Tuzli, a u okviru cjelokupne manifestacije očekujemo i učešće Muzičke akademije, naših sadašnjih učenika i učenika koji su nakon završene naše škole danas studenti Akademije“ kazala je direktorica Andrejaš.

„Cijenimo značaj i ulogu Srednje muzičke škole u Tuzli, te neprocjenjivi doprinos koji ona daje obrazovnom sistemu Tuzlanskog kantona. S tim u vezi, a uzimajući u obzir i značaj same manifestacije obilježavanja jubileja 60 godina rada i djelovanja, obim i visok stepen kvaliteta ove svečanosti , Vlada Tuzlanskog kantona će finansijski, ali i na druge načine podržati njeno održavanje. Time želimo dodatno skrenuti pažnju na značaj ove srednjoškolske ustanove u našem kantonu koja je razvila toliko muzičkih talenata i svima nama podarila eminentnih muzičkih imena“, rekao je premijer Gutić.

(TIP)

[Otvori sve članke iz ove rubrike]

Najnovije iz rubrike!

Morate biti prijavljeni kako bi mogli komentarisati Prijava

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.