09.01.2017 09:12
05705691

U 19. kolu Serie A Juventus je na domaćem terenu nadigrao Bolognu (3:0), a asistenciju za prvi pogodak upisao je bh. reprezentativac, Miralem Pjanić.Stara dama je povela u sedmoj minuti kada je sjajno Pjanić asistirao Gonzalu Higuainu, koji je šutirao iz prve i pogodio za 1:0. U 24. minuti Antonio Mirante odbranio je sjajan udarac Claudia Marchisija, prenosi Oslobođenje.

Marios Oikonomou je u 40. minuti napravio penal, koji je realizovao Paulo Dybala za 2:0. Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Higuain je glavom pogodio za 3:0.Do kraja utakmice nije bilo većih prilika.Ovo je bila 25. uzastopna ligaška pobjeda Juventusa čime je postavljen novi rekord Serie A. I prethodni rekord je bio upravo u njihovom vlasništu.

J–B_3–0 by mediabh