Pobjeda Liverpoola u Madridu

26.02.2009 09:58

Kompletirane su utakmice osmine finala nogometne lige prvaka. Liverpool je napravio veliki posao, pobjedivši Real u Madridu 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Benayoun u 82. minuti susreta. Bayern iz Minhena nanio je težak poraz Sportingu iz Lisabona, i pobjedom od čak 5:0, osigurao nastup među osam najboljih. Golove za bavarce postili su Toni i Ribery po dva, te jedan Klose. Chelsea je savladao Juventus na domaćem terenu sa 1:0, a susret je riješen već u 12. minuti kada je Drogba pogodio mrežu „stare dama”. Villareal i Panathinaikos su odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Karagounisa u 59. minuti, a izjednačio je Rossi iz jedanaesterca.