Borac bolji od Slobode

21.02.2009 19:57

Rukometaši Sloboda Solane doživjeli su večeras težak poraz na svom terenu od Borca iz Banja Luke, u okviru Prvenstva BiH, rezultatom 25:21. Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu utakmicu, pa su tuzlanski rukometaši na odmor otišli sa golom prednosti 11:10. „Solare” je u igri ponajviše držao golman Sanel Sejdinović, koji je na kraju skupio 12 odbrana. Međutim, u nastavku utakmice gosti iz Banja Luke prave seriju od 6:1, što je na kraju bilo dovoljno za 3 boda u gostima. Prema riječima trenera Sloboda Solane Dževada Jahića, Borac je zasluženo pobjedio, jer se radi o možda jedinoj ekipi koja može parirati Bosni iz Sarajeva.
„Dorbo smo otvorili utakmicu, ali nismo imali snage da izdržimo do kraja. Pali smo u drugom poluvremenu, jer nismo imali igrače koji su mogli zamjeniti umorne. Vujadinović i Ferhatbegović su još uvijek povrijeđeni, i nisu mogli dati svoj maksimum”, kazao je trener Jahić.
„Jako teška utakmica, jer su Slobodi bili prijeko potrebni bodovi iz ovog susreta, a mi smo ekipa koja želi zadržati ovo drugo mjesto u prvenstvu. Mi smo dali sve od sebe i zasluženo pobijedili. Žao mi je što se Sloboda bori za opstanak, ali mislim da su prije ove utakmice napravili nekoliko kikseva, pa su se sad „vadili” preko nas, a to je bilo izuzetno teško”, kazao je nakon susreta za TIP.ba trener Borca Draško Budiša.
Najefikasniji igrač susreta bio je Mirko Mikić iz Borca sa 9 pogodaka, dok je kod Slobode Jasmin Jahić postigao 6 golova. Treba pomenuti i nekoliko sumnjivih odluka sudija u korist gostiju, koji istina nisu mnogo uticali na rezultat. Sloboda Solani do kraja prvenstva predstoji grčevita borba za opstanak u društvu najboljih. Iz lige ispadaju tri ekipe, a podsjetimo da su Olimpik i Kotor Varoš istupili iz Prvenstva BiH. Narednog vikenda, „solari” su trebali igrati sa Olimpikom, ali će taj susret biti registrovan 10:0 u korist Slobode.