27.01.2009 14:42

fck

fck

Said Husejinović, bivši mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je krajem prošle godine najavio da neće igrati za naš A nacionalni tim dok je selektor Miroslav Ćiro Blažević, debitovao je za Kaiserslautern.
Bivši kapiten tuzlanskog kluba  FK Sloboda, koji je ljetos potpisao ugovor sa Werderom, posuđen je njemačkom drugoligašu, gdje će provesti narednih šest mjeseci. Prvu utakmicu u dresu KCS, naš internacionalac odigrao je protiv slovačke Žiline, za koju je od prve minute igrao A reprezentativac BiH, Admir Vladavić, a u 79. minuti u igru je ušao i juniorski reprezentativac naše zemlje, Eldar Hasanović.

Kaiserslautern je slavio pobjedu rezultatom 2:1, a Husejinović je igrao do 67. minuta i kod kritičara njegovog novog kluba dobio je prolaznu ocjenu. Sa druge strane Vladavić je odigrao cijeli susret, a u 13. minuti Rilkeu je asistirao za izjednačujući pogodak.