Sloboda Dita teško do pobjede

24.01.2009 21:57

Odigrana su četiri susreta 16. kola prvenstva BiH za košarkaše. Sloboda Dita je u Mejdanu ostvarila novu, ali izuzetno tešku pobjedu nad ekipom Mladost iz Mrkonić Grada rezultatom 89:85. Izabranici trenera Senada Muminovića, su veoma loše odigrali prvo poluvrijeme sa dosta grešaka, ali su u nastavku uspjeli da poprave rezultat. Gosti su večeras pokazali borbenu igru, a najefikasniji su bili Palalić i Blanuša sa 22 poena. Kod domaćina najefikasniji je bio Zlatko Jovanović, koji je postigao 23 poena. Treba istaći i odličnu partiju Dalibora Peršića, koji se najviše zalagao na parketu, te u pobjedu Sloboda Dite ugradio 16 poena.