Intervju sa trenerom Slobode Sakibom Malkočevićem

22.01.2009 11:24
 

Fudbaleri Slobode već nekih 10-ak dana se pripremaju za nastavak prvenstva. Tim povodom razgovarali smo sa trenerom Slobode Sakibom Malkočevićem.

TIP: Šta se sve odradilo i koliko ste zadovoljni fizičkom spremom igrača, ali i onim što ste vidjeli u test utakmici proteklog vikenda?

Malkočević: Desetak dana rada je iza nas. Prva faza praktično je završena gdje smo obavili testiranja i ljekarske preglede. Radili smo dva puta dnevno u dvorani Mejdan i na našem pomoćnom terenu. Moram reći da sam zadovoljan zasad, a najvažnije nam je da nema povreda ni bolesti. Odigrali smo jednu test utakmicu dvije naše ekipe gdje je prštalo na sve strane, a utakmica je završena 1:0 za žutu ekipu. Igrači se trude, a danas idemo na Zlaću gdje slijedi druga faza priprema.

TIP: Ekipi se nakon povratka iz Zagreba priključio i Semir Slomić, a kao što je već poznato, tu su i novi igrači Muhamed Mujić i Amir Rekić koji su dogovorili saradnju sa klubom. Da li ima naznaka za još neki igračima?

Malkočević: Prelazni rok je u toku i mi očekujemo još poneko pojčanje. Međutim, dešavaju se neke druge stvari. Igrači odlaze. Čini mi se da smo zvanično izgubili Kenana Čejvanovića, našeg vrlo važnog igrača, Nikola Mikelini je na probi negdje u Italiji tako da s te strane imamo problema. Istina, ostali igrači rade i ja nemam zamjerki na ovo što igrači do sada pružaju. Očekujem da sportski direktor i menadžer kluba pojačaju nas sa bar dva do tri igrača i onda bi imali kompletnu ekipu.

TIP: Nastavak prvenstva je planiran na stalnoj bazi na Zlaći, a nakon toga slijedi Medulin?

Malkočević: Jeste. Mi danas idemo na sedmodnevne pripreme na Zlaću, gdje radimo na sticanju fizičke snage i to nas drži otprilike cijelu godinu. Ovo je najteži dio priprema, neće biti lako ali ja se nadam da ćemo uspješno obaviti i ovaj dio priprema. Nakon toga se vraćamo u Tuzlu gdje ćemo biti sedam dana, pa onda osmog februara idemo na završnu fazu u Medulin, gdje ćemo uigravati ekipu za prvo kolo.

TIP: Za kraj još jedno pitanje. Po medijima se povlači nezvanična informacija kako su Nikola Mikelini i Mario Lamešić na probama u Poljskoj, zatim da je Čejvanović u Rijeci? Ima li istine u tome?

Malkočević: Istina je da nijedan od njih trojice nisu na treninzima. Lamešiću je istekao ugovor 18. januara, bio je u Poljskoj, a posljednja informacija je da je on u Grčkoj. Ako nađe transfer ja mu želim svu sreću, ako ne uvijek je dobrodošao u naš klub. Mikelini je u Italiji, čini mi se neka druga ili treća liga, on je igrač pod ugovorom ali će o tome da se bavi uprava kluba. Kenan Čejvanović također ima ugovor sa Slobodom ali ima klauzulu da može otići u svakom trenutku što je i učinio. Kako saznajem iz hrvatskih medija vrlo blizu je ugovoru sa Rijekom. Tako da umjesto da se pojačavamo, mi u prvenstvo ulazimo oslabljeni.

(TIP/E.J.)

[Otvori sve članke iz ove rubrike]

Najnovije iz rubrike!

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.