Reakcije FK Sloboda nakon pisanja Tuzlanskog lista

20.01.2009 16:16
 

Povodom konstantnih medijskih podmetanja Tuzlanskog lista, jedine redakcije u cijelom bh. medijskom prostoru koja se trudi u što negativnijem svijetlu predstaviti rad uprave, menadžmenta i uposlenika našeg kluba, Upravni odbor kluba se odlučio oglasiti saopštenjem za javnost:

„Još od trenutka kada je sadašnji Upravni odbor naslijedio onaj kojim je predsjedavao Vahid Ibrišimović, vlasnik Tuzlanskog lista, bez obzira na mnoštvo pozitivnih promjena u radu kluba, novinari tog medija su naš rad pokušavali predstaviti u što negativnijem svjetlu. Rijetko kada su imali prave razloge za to, a posljednji, sa kojim su od podatka da nam je isključen klupski telefon, nevješto pokušali napraviti neku aferu, bio je povod i da reagujemo. S obzirom da smo za sve što smo uradili za klub u posljednjih godinu i pol, dobili pozitivne kritike 90 posto medija u BiH i Tuzlanskom kantonu, onome što piše Tuzlanski list ne dajemo mnogo pažnje, ali javnosti i našim navijačima koji to manje više i znaju, želimo iznijeti stvarne razloge njihove medijske hajke. Tamošnji novinari, sa kojima inače imamo korektnu saradnju, takve stvari plasiraju pod pritiskom Vahida Ibrišimovića, koji opet iz samo njemu poznatih razloga želi otežati rad sadašnjoj Upravi, koja je htjeli to priznati njegovi istomišljenici ili ne,napravila veliki iskorak u funkcionisanju rada kluba, u odnosu na sve one koji su to pokušali u posljednjih deset godina.

Susrećemo se sa problemima, sa kojima se susreću gotovo svi klubovi i privredni subjekti u državi, posebno u vrijeme sadašnje krize. Sa nekim isplatama kasnimo, logično je da ima i neplaćenih računa, ali dajemo maksimum da to prevaziđemo i u tome ćemo, bez obzira što ima onih koji žele drugačije, i uspjeti. U tome nam najveći problem prave upravo dugovi koje su stvorile prijašnje Uprave, među kojima i ona kojom je rukovodio i Vahid Ibrišimović.

Na slijedećoj sjednici Upravnog odbora ćemo preispitati naš odnos sa spomenutim medijem, te detaljno obraditi i prezentirati finasijski i rezultatski bilans kluba u vrijeme dok je Upravom rukovodio Vahid Ibrišimović. Uvjereni smo da će to javnost zaintrigirati mnogo više, nego neplaćeni telefonski računi našeg kluba za prošli mjesec”.

Stoji u saopćenju koje je našoj redakciji poslao Upravni odbor FK Sloboda Tuzla.

(TIP)

[Otvori sve članke iz ove rubrike]

Najnovije iz rubrike!

Morate biti prijavljeni kako bi mogli komentarisati Prijava

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne stavove Tip.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo na provedbu cenzure ili potpuno brisanje komentara bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara, naš portal nije dužan pravovremeno obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Čitatelji registrovani u sistemu za komentare prethodne platforme mogu se registrovati ili prijaviti putem DISQUS, Facebook, Twitter ili Google+ korisničkih računa, koristeći novi, gore predstavljeni obrazac.